Cellball

Lebonyolítás:

15 csapat 2 fordulóval.

A 8 továbbjutott csapatból a két 4-es csoport körmérkőzést játszik.

Holtverseny esetén a helyezések sorrendjét a kosárlabda jelenleg is hatályban lévő (2008-as) versenyszabályainak megfelelően állapítja meg a VB, azaz elsősorban a holtversenyben álló csapatok egymás elleni eredménye (pontkülönbség) a döntő. Ha összpontszámuk és egymás elleni mérkőzéseik összesített eredménye egyaránt azonos, helyezésüket a csoportmérkőzések során elért eredményeik gólaránya dönti el, figyelembe véve a csoporton belül mindkét csapat által lejátszott összes mérkőzést. Amennyiben továbbra is holtverseny alakul ki, a FIBA versenyszabályainak megfelelően kell eljárni.

Egy játékos egyidejűleg csak egy csapatban szerepelhet.

Ha valamely csapat a sorsolás szerinti időponttól számított 5 percnél többet késik, azt a mérkőzést 20-0 arányban elveszíti. Amennyiben valamely csapat egyáltalán nem jelenik meg a tornán, az előzetesen befizetett nevezési díjat nem áll módunkban visszatéríteni.

Nevezési díj: -

Játékidő:

- 2 x 11 perc futó órával, idő kérés nincs. Szoros eredmény esetén a 2. félidő utolsó 2 percét, valamint minden hosszabbítást „állóórával” mérjük. Továbbá mivel támadó idő mérésére nincs lehetőség, a játékvezetők hatáskörébe utaljuk annak eldöntését, hogy a támdó csapat „időthúz-e”. Ez esetben játékvezetőnek joga van bemondani, hogy 10 mp múlva támadócsapat elveszti a labdát.
Döntetlen esetén 1x3 perc hosszabítás. Időkérés csak a döntőben van!!!

- A döntő 2x15 perc.