5.

Celldömölk

Lebonyolítás:

9 csapat 1 fordulóval. Egy 4-es és egy 5-ös csoport körmérkőzést játszik.

A csoportokból a körmérkőzések során kialakult eredmény szerint az első két csapat jut tovább.

Holtverseny esetén a helyezések sorrendjét a kosárlabda jelenleg is hatályban lévő versenyszabályainak megfelelően állapítja meg a VB, azaz elsősorban a holtversenyben álló csapatok egymás elleni eredménye (pontkülönbség) a döntő. Ha összpontszámuk és egymás elleni mérkőzéseik összesített eredménye egyaránt azonos, helyezésüket a csoportmérkőzések során elért eredményeik gólaránya dönti el, figyelembe véve a csoporton belül mindkét csapat által lejátszott összes mérkőzést. Amennyiben továbbra is holtverseny alakul ki, a FIBA versenyszabályainak megfelelően kell eljárni.

Egy játékos egyidejűleg csak egy csapatban szerepelhet.

Ha valamely csapat a sorsolás szerinti időponttól számított 5 percnél többet késik, azt a mérkőzést 20-0 arányban elvesztí. Amennyiben valamely csapat egyáltalán nem jelenik meg a tornán, az előzetesen befizetett nevezési díjat nem áll módunkban visszatéríteni.

Nevezési díj: 8.000 Ft

Játékidő:

• 2 x 9 perc futó órával, idő kérés nincs. Szoros eredmény esetén a 2. félidő utolsó 2 percét, valamint minden hosszabbítást „állóórával” mérjük. Továbbá mivel támadó idő mérésére nincs lehetőség, a játékvezetők hatáskörébe utaljuk annak eldöntését, hogy a támadó csapat „időt húz-e”? Ez esetben játékvezetőnek joga van bemondani, hogy 10 mp múlva támadócsapat elveszti a labdát.
    Döntetlen esetén 1x3 perc hosszabbítás: Időkérés csak a döntőben van!!

• A döntő 2x12 perc.